lt
lt

Langų uždangalų spalvos – kaip pasirinkti?

2023 09 01

Norite, kad Jūsų namai būtų kur kas jaukesni bei šiltesni? Tokiu atveju siūlome renkantis langų uždangalus kuo daugiau dėmesio skirti opcijoms, kurios šiuo metu yra siūlomos. „Solemlux“ prekybos vietoje siūlomi langų uždangalai yra labai įvairūs, tačiau esame tikri, kad skyrus bent jau šiek tiek laiko, rasite tokius, kurie Jums labiausiai patinka ir kurie suteiks namams daugiau jaukumo ir šilumos.

Vienas svarbiausių aspektų renkantis bet kokius langų uždangalus, yra jų spalvos. Nuo tamsių, ryškių, iki pastelinių, kurios dažniausiai siejasi su žemės atspalviai. Tokių, kurie skoningiausiai atrodo moderniuose namuose, ir tokių, kurie dera klasikinio stiliaus arba Provanso bei kitokio stiliaus namuose.

Langų uždangalai gali būti reguliariai keičiami

Pirmiausia reikia suprasti tai, kad šiuo metu langų uždangalus pakeisti yra gana paprasta. Tiesiog jų kainos nėra didelės, uždėjimas ir nuėmimas yra labai paprastas, tad vieną sezoną gali būti laikomi ant langų vienos spalvos uždangalai, o kitą sezoną – kitos. Žinoma, reikia nuspręsti dėl pačių langų uždangalų, kurių tipų yra labai daug ir labai skirtingų. Štai plisuotos žaliuzės yra puikus pasirinkimas virtuvės patalpoje, o roletai diena-naktis dažniausiai komponuojami miegamuosiuose. Kai norisi kažko neįprasto – Jums tikrai patiks romanetės. Jos tinka ant tokių langų, kurie yra nestandartiniai, pavyzdžiui, koridoriuose, galiausiai, žaliuzės, ypač medinės bei horizontalios, kurios dažniausiai siejamos su klasika bei elegancija.

Spalvų magija – pagal kiekvieno poreikius

Dažnas renkantis langų uždangalų spalvas tai daro intuityviai. Paprasčiausiai pasirenkame tokias, kurios mums tuo metu atrodo vizualiai patrauklios, kurios kelia geras emocijas. Ne veltui svarbiausia renkantis langų uždangalus yra ne mados, tačiau Jūsų asmeniniai poreikiai. Taip, patogu, kad dizaineriai kartais pateikia gaires, kuriomis remiantis galima rasti tinkamesnius langų uždangalus. Tačiau tai turėtų būti tik orientacinės pasirinkimo taisyklės, kadangi Jums teks gyventi konkrečiuose namuose, tad svarbu, kad jie Jums keltų geras emocijas bei šiltus jausmus.

Štai tamsios spalvos dažniausiai yra geriausias pasirinkimas erdvėse, kurios yra gana didelės. Galima bandyti tamsių spalvų langų uždangalus komponuoti ir mažose erdvėse, tačiau tokiu atveju jos vizualiai taps dar mažesnės, o retas to nori. Priešingai, šviesios spalvos gali praplėsti erdves labiau.

Šviesios spalvos – tai tikrai nėra tik balta. Vien tos pačios baltos atspalvių yra labai daug – nuo dramblio kaulų iki labiau kreminių ir t.t. Žinoma, kad lyginant atspalvius reikia rinktis ne tik pagal erdvumą, tačiau taip pat ir praktiškumą. Juk vienuose kambariuose praleidžiame daugiau laiko nei kituose, tad natūralu, kad tokiu atveju labai šviesių spalvų langų uždangalai yra paprasčiausiai nepraktiškas pasirinkimas.

Tamsios spalvos taip pat dažniausiai siejamos su didesniu privatumu. Tad jos dažniausiai yra minimos kaip geriausias pasirinkimas tokiu atveju, kai  norisi išbaigti miegamojo arba kitas erdves. O svetainėje, valgomojo erdvėje dažniausiai norisi daugiau nuotaikos, gerų emocijų, tad čia vėl tinkamos šviesios spalvos. Tačiau tikrai ne tik pastelinės, tačiau ir ryškios, kurios traukia akis, kurios skoningiausiai atrodo konkrečiai kuriamame interjere.

Ryškūs langų uždangalai gali atrodyti labai drąsus sprendimas. Tačiau ir juos įkomponuoti nėra sunku. Tik reikia nepamiršti, kad tokie langų uždangalai labai dažnai yra pats svarbiausias patalpos akcentas. Taip, jis gali atsimušti į kitus interjero akcentus, kurie yra panašios spalvos, tačiau jų neturi būti per daug. Juk ryškios spalvos gali varginti. Ir vėlgi, dažniausiai didelėse patalpose jos kur kas paprasčiau įsikomponuoja, kai tuo tarpu mažose – dažniausiai tampa per ryškios, tad paprasčiausiai užgožia erdves, gali varginti.

Svarbiausias patalpos akcentas

Pasikartosime, kad langų uždangalai gali būti pats svarbiausias Jūsų namų akcentas. Tokiu atveju visas interjeras gali būti gana paprastas, pilkų spalvų, tačiau pasirinkti roletai gali būti ryškiai raudoni, oranžiniai ir net puošti kokiu nors paveiksliuku. Nėra paprasta tokias spalvas tinkamai įkomponuoti, tačiau peržiūrėjus internete pateiktus pavyzdžius – galėsite tai padaryti kur kas paprasčiau bei sukurti tokį interjerą, kuris labiausiai patinka Jums. O tai ir yra svarbiausia. Ne mados, ne kitų patarimai, tačiau Jūsų poreikiai. Juk namai yra ta erdvė, kur jaustis gerai yra svarbiausia.Pirkti e-parduotuvėje

Plačiau apie produktą


Prisijungęs! Klauskite