lt
lt

Patarimai, padėsiantys pasirinkti žaliuzes

2022 09 08

Žaliuzės – vienas funkcionaliausių ir stilingiausių langų uždengimo būdų. Todėl šiuo metu žaliuzių pasiūla – itin gausi. Galima rinktis iš skirtingų tipų, dizainų, spalvų, raštų, medžiagų ir susikurti tokį interjerą, kokio norisi bei įsileisti tiek šviesos, kiek reikia.

Tačiau nepaisant didelės pasiūlos, renkantis žaliuzes vis dar iškyla nemažai sunkumų. Gan dažnai sunku apsispręsti, kokios žaliuzės geriausiai apsaugos nuo nepageidaujamos šviesos ar labiausiai tiks prie kuriamo, o galbūt jau esamo interjero. Mūsų tikslas – jums padėti. Tad dalinamės vertingais patarimais, kurių dėka lengvai išsirinksite tinkamiausias žaliuzes visoms namų erdvėms.

Įvertinkite savo poreikius

Renkantis žaliuzes, visų pirma, reikia įvertinti savo poreikius. Minėjome, kad šiuo metu galima rasti įvairių dizainų, tipų, spalvų bei medžiagų žaliuzes. Todėl svarbu pasinaudoti šia gausaus pasirinkimo galimybe ir išsirinkti tokias žaliuzes, kurios geriausiai pateisintų visus turimus lūkesčius.

Ar norite, kad jus pažadintų pirmieji saulės spinduliai? O gal jus erzina tiek rytinės, tiek vakarinės saulės šviesa? Ar trokštate, kad namuose būtų kuo daugiau natūralios šviesos? O galbūt mėgstate jaukią prietemą? Atsakius į šiuos klausimus tikrai rasite savo funkcijomis džiuginančias ir maksimalų komfortą suteikiančias žaliuzes. Taip pat verta akcentuoti, jog turintys vaikų ar augintinių privalo pagalvoti ne tik apie žaliuzių funkcionalumą, bet ir saugumą. Auginantiems mažus vaikus ar gyvūnus rekomenduojama rinktis žaliuzes, kurias galima valdyti nuotoliniu būdu. Nuotolinio pultelio pagalba kada tik panorėję pakelsite ar nuleisite žaliuzes ir išvengsite rizikos, kad vaikai ar augintiniai susipainios žaliuzių virvelėse.

Vis dar kyla klausimas: kokias žaliuzes pasirinkti atskiroms namų erdvėms? Turime keletą pasiūlymų:

  • Žaliuzės virtuvei. Ieškodami žaliuzių virtuvei atkreipkite dėmesį į tai, kad jos būtų lengvai valomos ir prižiūrimos. Vienas geriausių pasirinkimų – horizontalios žaliuzės, pagamintos iš aliuminio. Horizontalias  aliuminines žaliuzes lengvai nuvalysite drėgna šluoste, jos yra atsparios drėgmei bei riebalų dėmėms.
  • Žaliuzės svetainei. Svetainė – jaukiausia namų vieta. Išskirtinio jaukumo bei elegancijos į svetainę įneš medinės žaliuzės. Jei jūsų svetainės interjeras – modernus, tuomet neapsiriksite pasirinkę stilingas plisuotas žaliuzes ar itin šiuolaikiškas vertikalias žaliuzes.
  • Žaliuzės miegamajam. Miegamojo žaliuzių pranašumas – funkcionalumas. Rinkitės tokias žaliuzes, kurias būtų lengva valdyti ir paprasta reguliuoti patenkančios šviesos srautą. Kadangi šiuo metu daugelis žaliuzių pasižymi itin dideliu funkcionalumu, jūsų pasirinkime gali būti tiek horizontalios žaliuzės, tiek vertikalios žaliuzės, tiek medinės žaliuzės, tiek plisuotos žaliuzės.
  • Žaliuzės voniai. Vis daugiau žmonių vonios langus nusprendžia uždengti žaliuzėmis, nes tai ir praktiška, ir stilinga, ir patogu. Vonios kambariui reikėtų rinktis drėgmei atsparias žaliuzes, todėl horizontalios aliumininės žaliuzės tikrai neapvils.

 

Atkreipkite dėmesį į lango formą ir dydį

Lango forma ir dydis yra labai svarbu renkantis žaliuzes. Todėl prieš įsigydami žaliuzes atidžiai išmatuokite langą ir sužinokite tikslius matmenis. Jei žaliuzes rinksitės „iš akies“, gali nutikti taip, kad jos ant lango atrodys keistai ir neatliks pageidaujamų funkcijų  – neuždengs viso lango, bus sunku reguliuoti patenkančios šviesos srautą. Kokias žaliuzes pasirinkti skirtingų dydžių ir formų langams? Pasinaudokite šiais patarimais:

  • Žaliuzės platiems langams. Vienas geriausių pasirinkimų platiems langams – vertikalios žaliuzės. Vertikalias žaliuzes lengvai atitrauksite į šoną, tad į kambarius įleisite tiek šviesos, kiek panorėsite, mėgausitės per langą matomu vaizdu ar pasislėpsite nuo smalsų akių.
  • Žaliuzės siauriems langams. Siauriems langams puikiai tinka horizontalios žaliuzės. Šios žaliuzės pasižymi lengva konstrukcija, todėl neapsunkina lango rėmo, jas lengva valdyti ir reguliuoti patenkančios šviesos srautus.
  • Žaliuzės nestandartiniams langams. Svarstote, kokios žaliuzės tiktų ovaliems, trikampio formos ar stačiakampio formos langams? Rinkitės plisuotas žaliuzes, kurias lengva pritaikysite bet kokios formos langams ir džiaugsitės efektyvia apsauga bei stilinga puošmena.

Pasirinkite tinkamą medžiagą

Žaliuzės ypatingos tuo, jog yra gaminamos iš skirtingų medžiagų. Būtent nuo to, iš kokios medžiagos bus pagamintos žaliuzės priklauso jų patvarumas, priežiūra ir praktiškumas. Kokios medžiagos žaliuzes pasirinkti?

  • Žaliuzės pagamintos iš aliuminio juostelių  yra itin patvarios bei atsparios įvairiems aplinkos veiksniams – drėgmei, saulės spinduliams. Tokias žaliuzes labai lengva valyti ir prižiūrėti, todėl tai – idealus pasirinkimas virtuvei ar vonios kambariui.
  • Medinės žaliuzės savo nepakitusia išvaizda ir funkcionalumu džiugins ilgus metus. Derėtų žinoti, kad nors medinės žaliuzės atrodo labai prabangiai bei elegantiškai, taip pat yra praktiškos bei paprastai prižiūrimos.
  • Žaliuzės pagamintos iš kokybiško audinio, tokios kaip panelinės žaliuzės – vienos žaismingiausių bei stilingiausių. Šios žaliuzės puikiai tinka miegamosiose erdvėse ar svetainėje, kai siekiama sukurti išskirtinį interjerą ir kartu norisi džiaugtis funkcionaliu langų uždangalu.

Derinkite spalvas ir raštus

Ne paslaptis, kad žaliuzės ne tik apsaugo, bet ir puošia namus. Todėl rinkdamiesi žaliuzes, nepamirškite jų spalvos ar raštų derinti prie namų interjero.

Jei namuose vyrauja modernus skandinaviškas stilius, tuomet tikrai neprašausite pro šalį pasirinkdami baltos spalvos ar neutralių atspalvių žaliuzes. Puoselėjate elegantišką, klasikinį ar prabangų interjerą? Pagalvokite apie juodos spalvos ar tamsesnių atspalvių žaliuzes. O galbūt jūsų namuose netrūksta spalvų? Vertinate žaismingumą ir originalumą? Šiuo metu galima rinktis įvairiausių raštų bei ryškiausių spalvų žaliuzes, kurios sukurs išties išskirtinį interjerą. Svarbiausia nepersistenkite, atkreipkite dėmesį į detales ir prie jų kruopščiai derinkite žaliuzes.

Metas pakabinti žaliuzes?

Reikia akcentuoti, kad pasirinkti visus lūkesčius pateisinančias, namus papuošiančias žaliuzes  nėra sunku. Pasinaudojus visais minėtais patarimais tai padarysite be didelio vargo ir pastangų. Be to, šis pasirinkimas taps dar lengvesnis bei malonesnis, nes viską, ko ieškote galite rasti Solemlux.lt. Mūsų asortimente – pačios įvairiausios žaliuzės visoms jūsų namų erdvėms. Tad jei delsėte, nebedelskite, nes atėjo metas namuose pakabinti stilingas, kokybiškas ir funkcionalias žaliuzes.

Pirkti e-parduotuvėje
Prisijungęs! Klauskite