lt
lt

Roletų priežiūros niuansai

2021 11 25

Roletai yra vienas geriausių pasirinkimų tiek namuose, tiek komercinio tipo objektuose, biuruose ir visur kitur, kur reikalinga ne tik gera kokybė, tačiau taip at ir patrauklumas. Renkantis roletus reikia nepamiršti ne tik stiliaus, tačiau ir paties audinio kokybės, kuri varijuoja tiek savo storumu, tiek tekstūra.

Žinoma, roleto audinys, kad ir koks jis yra geras – reikalauja minimalios priežiūros, kadangi tuomet jis ne tik kur kas gražiau atrodys, tačiau ir ilgiau tarnaus.

Jūsų dėmesiui – keli patarimai, kurie padės išsaugoti roletų patrauklumą ilgus metus.

Dulkių panaikinimas

Bene labiausiai roletų priežiūrą gadina dulkės, kurios, tiesa, tik atrodo nepatraukliai, gali kiek sumažinti audinio ryškumą, tačiau apskritai nesutrumpina audinio tarnavimo laiko tarpo. Valyti dulkes galima su pačia paprasčiausia šluoste. Tai daryti paprasta, tik svarbiausia yra reguliarumas.

Valyti geriausia kartą per porą, gal tris mėnesius. Žinoma, kuo dažniau dulkės bus pašalinamos – tuo Jums kambaryje bus būti maloniau. Juk dulkės ne tik negražiai atrodo, tačiau ir gali sukelti įvairias alergijas.

Visada galima plačiai atverti langus ir taip išvėdinti roletus. Tai taikytina bet kokiam langų uždangalai. Dar geriau juos minimaliai pajudinti rankomis, kad dulkės tarsi atšoktų nuo paviršiaus.

Nebepatinka senas audinys?

Puiku ir tai, jog roletai gana pigiai gali būti prikeliami naujam gyvenimui dar tada, kai jie tikrai labai stipriai susidėvėjo, kai, galbūt, suplyšo. Tikrai nereikia jų mesti lauk ir pirkti kitų. Galimas audinio keitimas išsaugant mechanizmą, kuris dažniausiai ir sudaro esminę prekės kainą.

Paprasčiausiai pasitarę su specialistai labai atsargiai nuimkite audinį, tačiau išlaikykite mechanizmo struktūrą, kadangi ją išardžius paskui gali būti labai sunku vėl sudėti. Kai audinys bus išimtas – galite jį panaudoti kaip dulkių šluostę, kadangi jos kokybė yra gera, tad atgimti naujam gyvenimui bei panaudojimui – galima įvairiais būdais.

Belieka rasti kitą audinį, kuris Jums patinka. Tuomet uždėti ant mechanizmo ir vėl pakabinti ant langų arba durų. Rezultatas – naujas uždangalas, kuris Jums kainuos labai pigiai.

Dėmes palieka ir vabzdžiai?

Gana didelis nešvarumų nešėjas yra vabzdžiai, kurie dažnai išpurvina ne tik roletus, tačiau ir bet kokius kitus langų uždangalus. Natūralu, kad vaizdas estetiškai nepatrauklus. Visgi, neskubėkite tokių roletų mesti, kadangi juos galima išvalyti. Tamsi rudi taškeliai, kurie dažniausiai lieka nuo musių, gali būti išvalomi paprasčiausiai šlapia kempine.

Kai kurie teigia, kad puikiai nešvarumus pašalina melanino kempinėlė. Galite pabandyti, tačiau pirmiausia paeksperimentuokite kamputyje ir žiūrėkite, ar audinys nepakeitė savo spalvos. Jeigu po kelių valandų viskas gerai – valyti galima visas dėmeles.

Riebalų dėmės

Galiausiai, jeigu roletai kabinami virtuvėje, tikėtina, kad ant jų atsidaro riebalų dėmių. Lygiai taip pat audinį jie gali „papuošti“ ir kituose kambariuose, kadangi anksčiau arba vėliau tenka dėl kokios nors priežasties paliesti roletus, o jeigu pirštai riebaluoti, deja, liks dėmės. Išvalyti galima jas su šlapia kempine, kuri yra minimaliai padengta nuriebalintoju. Dažniausiai tereikia patrinti labai švelniai kad dėmės būtų pašalintos.

Pirkti e-parduotuvėje

Plačiau apie produktą


Prisijungęs! Klauskite