lt
lt

Romanetės ar užuolaidos?

2021 10 27

Atrasti tą tobulą, Jūsų namas labiausiai tinkamą langų uždengimą, yra kur kas rimtesnis darbas nei kada nors teko pagalvoti. Juk reikia atitikti labai daug smulkmenų, reikia įvertinti labai daug akcentų, galiausiai, juk pasirinkimas – ilgiems metams, tad geras sprendimas yra universalesni variantai, kurie atrodo puikiai net ir skirtingo stiliaus interjere.

Vienos dažniausių, šiuo metu apsvarstomų galimybių yra romanetės. Jos dažnai lyginamos su užuolaidomis, kadangi tiek vienos, tiek kitos atrodo prabangiai, elegantiškai, tačiau tinka ir minimalistinio stiliaus interjere. O kuris variantas yra geresnis?

Prabanga ir tobulas derinys

Ir romanetės, ir užuolaidos labai puikiai dera prabangiame interjere, tad jeigu kuriate tokį namų stilių, kuris kvepia elegancija ir unikalesnis erdve – tinka abu variantai. Tačiau užuolaidos nedidelėse patalpose dažniausiai nelabai tinka dėl savo masyvumo. Jos apkrauna kambarius ir jie tampa vizualiai dar mažesni. Tuo tarpu romanetės – geresnis pasirinkimas, kadangi joms nereikia daug vietos, tačiau sukurtas stilius atrodo itin prabangiai.

Ypač skoningai patalpose atrodo romanečių ir užuolaidų derinys. Dar prieš 10 metų jis atrodė gana neįprastai, o šiuo metu vis dažniau randamas žmonių namuose. Ypač valgomuosiuose, svetainėse. Tačiau pasikartosime, jog tokiam deriniui reikia nemažai vietos, erdvės, geriausiai tinka patalpoms, kuriose lubos yra aukštos, taigi, deja, toli gražu ne kiekvienam būstui.

Romanetėms nereikia daug priežiūros

Ne tik dėl vietos taupymo, tačiau taip pat ir dėl priežiūros niuansų romanetės sulaukia kur kas daugiau dėmesio. Jos ir mažiau dulka, tad tas dėmesys ne tik mažesnis, tačiau ir retesnis.

Užuolaidas, ypač kai jos ilgos, išplauti ne tik kad sunkiau, tačiau dažniausiai tenka nešti jas į valyklą ir mokėti didelius pinigus. Tuo tarpu su romanetėmis viskas paprasčiau. Jų paviršių galima valyti su drėgna kempine. Tereikia nuvalyti dulkes ir tai galima daryti vos kartą per metus.

Žinoma, atsiradus specifinėms dėmėms – visada galima nuimti audinį ir jį išplauti. Tik pasidomėti tinkamomis priemonėmis, kurios atitinka tam tikros medžiagos poreikius, kad po plovimo spalva nepakistų. Plauti geriausia yra rankomis. Audinys – tvirtas, tad tikrai nesugadinsite.

Vaikų kambaryje – romanetės

Jeigu ieškote langų uždangalo vaiko kambariui – tokiu atveju laimi romanetės be jokių klausimų. Ne tik dėl paprastesnės priežiūros, tačiau taip pat ir dėl saugumo. Ilgos užuolaidos kelia grėsmę. Ypač tokiu atveju, kai jos yra pakabintos ant gana netvirto karnizo. Tuo tarpu romanetės yra ant langų, kurie vaikams nepasiekiami, o jas atidaryti bei uždaryti gana paprasčiausios grandinėlės pagalba, kuri yra ne tik patvari, tačiau ir paaugusiam vaikui – ypač įdomi.

Jeigu nesate tikras dėl Jūsų interjerui labiausiai tinkamų romanečių – visada galite susisiekti su mūsų specialistais, kurie pagal asmeninius poreikius pasiūlys tinkamiausias.

Pirkti e-parduotuvėje

Plačiau apie produktą


Prisijungęs! Klauskite