lt
lt

Svarbu žinoti: kaip prižiūrėti žaliuzes?

2022 02 02

Žaliuzės, neabejotinai, yra vienas dažniausiai pasirenkamų langų uždengimo būdų. Ir tai visai nestebina, nes žaliuzės puikia atlieka apsauginę funkciją, yra stilingas ir patogus pasirinkimas. Tačiau daugeliui namuose pasikabinus žaliuzes iškyla klausimai: kaip jas tinkamai prižiūrėti? Kuo valyti ir kaip užtikrinti nepriekaištingą švarą? Čia reikėtų pažymėti, kad žaliuzių priežiūra nėra labai sudėtinga ir tikrai nereikalauja nei daug laiko, nei jėgų. Svarbiausia yra dėmesį atkreipti į žaliuzių medžiagą ir dizainą, nes skirtingos žaliuzės reikalauja skirtingos priežiūros. Domina sužinoti daugiau? Tuomet aptarsime visų tipų žaliuzių priežiūros niuansus plačiau!

Plisuotos žaliuzės

Plisuotos žaliuzės yra itin lengvai prižiūrimos ir valomos. Svarbu pabrėžti, kad kokybiškų plisuotų žaliuzių audiniai yra impregnuoti, o tai ne tik apsaugo žaliuzes nuo nublukimo, bet taip pat mažina dulkių kaupimąsi. Be to, kadangi plisuotos žaliuzės yra labai lengvai valdomos jų nereikia dažnai liesti rankomis, tad taip išvengiama įvairių dėmių ar nešvarumų atsiradimo. Žinoma tam, kad galėtumėte džiaugtis tobula žaliuzių švara dulkes nuo jų nuvalyti vis tiek reikia. Kaip tai padaryti? Čia jums padės paprastas minkštas šepetėlis arba paprasta šluostė. 

Nutiko taip, kad plisuotos žaliuzės stipriai susitepė? Tuomet nešvarumų dėmės išvalysite pasirinkę drėgną valymą. Pirmiausia sutraukite žaliuzes iki galo ir nuimkite jas nuo laikiklių. Tuomet pripilkite į dubenį vandens ir nestipraus ploviklio – geriausia vandens temperatūra apie 30º laipsnių. Užmerkite žaliuzes šiame vandenyje ir palaikykite apie pusvalandį. Vėliau atsargiai išskleiskite plisuotas žaliuzes ir tame pačiame vandenyje lengvai pasukiokite. Įsitikinus, kad visi nešvarumai išplauti, perplaukite jas švariu vandeniu. Atlikus šį drėgną valymą žaliuzes vėl pritvirtinkite prie laikiklių. Įsidėmėkite, kad svarbu leisti žaliuzėms išdžiūti sutrauktoje padėtyje. Reikėtų pastebėti, kad drėgnas plisuotų žaliuzių valymas neturėtų būti atliekamas itin dažnai, siekiant išsaugoti žaliuzių funkcionalumą ir estetiškumą. 

Horizontalios žaliuzės

Horizontalios žaliuzės gali būti valomos dviem būdais – nuėmus jas nuo lango arba vietoje. Dažnai horizontalias žaliuzės išvalyti yra sudėtingiau dėl jų konstrukcijos – horizontalių, ilgų juostų, kur kaupiasi dulkės bei nešvarumai. Tad jei norite pasirūpinti tuo, kad horizontalios žaliuzės atrodytų nepriekaištingai nuimkite jas nuo lango ir plaukite. Būtina paminėti, kad prieš plaunant šias žaliuzes reikia nuimti visas plastikines sklendes, kurios yra apatinės juostelės ir karnizo priekinėje pusėje, nes į vidų patekęs vanduo gali tapti korozijos priežastimi. Ypatingai tai liečia horizontalias žaliuzes pagamintas iš metalo. Žaliuzėms išdžiuvus visas šias sklendes nesudėtingai grąžinsite atgal. 

Jei horizontalias žaliuzes nuimti jums yra nepatogu arba konstrukcija rekomenduoja jas valyti pakabintoje padėtyje, tuomet pasinaudokite šlapia kempinėle. Svarbu yra tai, kad nuvalius žaliuzes šlapia kempine būtina jas visiškai nusausinti. Taip pat horizontalias žaliuzes galima valyti ir sausuoju būdu – naudojant šluostę ar šepetėlį. Sausuoju būdu rekomenduojama valyti medžiagines horizontalias žaliuzes, nes pasinaudojus šluoste dulkės nuo šių žaliuzių nusivalo lengvai bei paprastai. 

Vertikalios žaliuzės

Vertikalios žaliuzės taip pat gali būti valomos sausuoju arba drėgnuoju būdu. Dulkes bus paprasta nuvalyti naudojant mikropluošto šluostę arbą dulkių valymo šepetelį. Jei vertikalios žaliuzės išsitepė stipriau  – atsirado riebalų dėmių ar kitų nešvarumų, tuomet jas reikėtų išskalbti. Būtina įsiminti tai, kad vertikalių žaliuzių juostų negalima sulenkti, todėl jas skalbti reikia itin atsargiai, lengvai skalaujant kiekvieną juostą. Jei dėmės yra įsenėjusios vertikalias žaliuzes galite pamirkyti 30º laipsnių vandenyje. Vis dėlto, prieš nusprendus išskalbti vertikalias žaliuzes reikėtų atsižvelgti į rekomendacijas, nes kai kurias žaliuzes galima skalbti tik šaltame vandenyje, o kai kurias galima pamerkti ir į šiltesnį vandenį. Tad siekdami geriausių rezultatų ir nepriekaištingos švaros pasidomėkite, koks skalbimo būdas tinka būtent jūsų žaliuzėms.

Medinės žaliuzės

Medinės žaliuzės reikalauja itin paprastos priežiūros. Dulkes nuo jų galima nuvalyti paprasčiausia šluoste, kempinėle arba šepetėliu. Taip pat medinių žaliuzių priežiūrai pravers ir dulkių siurblys, kurio pagalba nupūsite visus nepageidaujamus nešvarumus. Reikėtų įsiminti, kad medinių žaliuzių nederėtų merkti į vandenį, nes per didelis kiekis drėgmės tokioms žaliuzėms kenkia. Norite, kad medinės žaliuzės ne tik būtų švarios, bet ir blizgėtų? Tuomet pasirinkite blizgesio suteikiančią valymo priemonę ir kruopščiai ja nuvalykite kiekvieną žaliuzių juostelę. Būkite tikri, taip nuvalytos žaliuzės ne tik blizgės, bet ir atsinaujins. 

Apsauginės žaliuzės

Apsauginės žaliuzės yra kabinamos išorėje, siekiant užtikrinti privatumą, apsisaugoti nuo vagysčių, izoliuoti garsą bei šilumą. Tad natūralu, kad įvairūs nešvarumai ant jų atsiranda dažniau ir greičiau nei ant viduje kabančių žaliuzių. Tačiau kadangi apsauginės žaliuzės yra pagamintos iš aliuminio profilio jų valymas ir priežiūra tikrai nereikalauja nei daug laiko, nei daug jėgų. Apsaugines žaliuzes galite valyti drėgnuoju būdu – drėgna šluoste, kempine ar pasitelkus į pagalbą plaunantį siurblį. Todėl galime drąsiai teigti, kad apsauginių žaliuzių priežiūra visai nevargina, o bent kartą į savaitę pasirūpinti jų švara yra tikrai nesunku.Pirkti e-parduotuvėje

Plačiau apie produktą


Prisijungęs! Klauskite