lt
lt

Žaliuzių priežiūra – paprasta kaip dukart du

2023 07 06

Žaliuzės, galima sakyti, yra dažniausiai pasirenkama langų uždangalų sistema. Įvertinus tai, kad šiuo metu pasiūla rinkoje yra labai plati – žaliuzės gali “jaustis” pagirtos, kadangi jos mėgstamos ne tik gyvenamuosiuose namuose, tačiau ir komerciniuose objektuose, visur kitur. Ypač svarbu, kad būtų pasirinktos tokio tipo žaliuzės, kurios tinka konkrečioje vietoje. Juk kinta ne tik stiliai, tačiau ir spalvos, kiti aspektai.

Kad ir kokios žaliuzės bus pasirinktos – svarbiausia yra joms skirti užtektinai dėmesio. Jo nereikia daug, tačiau užtikrinkite, kad jis būtų reguliarus. Tai leis šiuo langų uždangalu džiaugtis ilgus metus.

Plisuotos žaliuzės

 1. Jas tikrai gana paprasta prižiūrėti bei valyti.
 2. Specialiai impregnuotos žaliuzės yra apsaugotos nuo dulkių bei blukimo.
 3. Valyti geriausia su šluoste arba minkšta kempine.
 4. Kai yra dėmė – geriausiai tinka drėgnas valymas. Svarbu, kad dėmė ir tuo pačiu audinys nebūtų labai stipriai trinamas.
 5. Plauti galima ir mirkant. Tuomet reikia palaikyti iki 30-ies laipsnių temperatūrą bei naudoti labai silpnus, neagresyvius ploviklius.
 6. Užmerkus žaliuzes jas galima vandenyje laikyti iki 30-ies minučių.
 7. Džiovinti reikia sutrauktoje pozicijoje.
 8. Džiovinimas turi būti natūralus, tai yra, negalima naudoti džiovintuvų ir t.t.

Medinės žaliuzės

 1. Gali būti valomos ir sausu, ir drėgnu būdu.
 2. Valyti galima su kempine, specialiu šepetėliu.
 3. Patogiausia valyti jų net nenuėmus.
 4. Valyti reikia reguliariai, kadangi dažniausiai ant medinio paviršiaus dulkės labai matosi.
 5. Jeigu norite, kad jos blizgėtų – siūlome išbandyti specialiai tam skirtas ir blizgesio suteikiančias žaliuzių valymo priemones.

Horizontalios žaliuzės

 1. Jas galima valyti ne tik nuėmus, tačiau taip pat ir kabančioje pozicijoje.
 2. Svarbu valyti ne tik audinius, tačiau taip pat ir jų konstrukcijas.
 3. Nuėmus žaliuzes – reikia atsakingai nuimti ir visas kitas konstrukcijos dalis. Jas taip pat galima plauti, valyti. Dažniausiai būna plastikinės, tad nėra jautrios.
 4. Valyti galima su šlapia kempine.
 5. Svarbiausia yra nenaudoti jokių agresyvių chemijos priemonių.
 6. Sausinimas taip pat turi būti natūralus. Kai kurie išbando džiovinimą fenu. Jokiu būdu taip nedarykite, kadangi galite sugadinti audinį.
 7. Valyti dulkes galima ir su paprastu šepetėliu. Tačiau tokiu atveju svarbu, kad valymo metu langas būtų atidaras ir pro jį kuo daugiau „išeitų“ dulkių.

Vertikalios žaliuzės

 1. Gali būti valomos tiek sausu būdu, tiek drėgnu būdu.
 2. Valyti galima su mikropluošto šluoste, kuri puikiai pašalina ne tik dulkes, tačiau ir lokalizuotus nešvarumus, dėmes.
 3. Vertikalias žaliuzes net galima skalbti. Tačiau žiūrėkite, kad temperatūra nebūtų per aukšta, taip pat, kad nebūtų naudojamos jokios agresyvios skalbimo priemonės.
 4. Jeigu dėmė yra įsisenėjusi – visada galima žaliuzes mirkyti vandenyje iki 30-ies minučių. Taip pat geriausia vandenyje, kuris yra ne karštesnis nei 30 laipsnių.
 5. Jeigu nežinote kaip jas galima dar valyti/prižiūrėti – visada galite susisiekti su mūsų specialistais.

Sėkmės.Pirkti e-parduotuvėje
Prisijungęs! Klauskite